samochód poszkodowany w wypadku

Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań

Walka o odszkodowanie w związku z wypadkiem nie zawsze jest łatwa. Firmy ubezpieczeniowe potrafią znaleźć sto powodów, by nam tego odszkodowania nie wypłacić. A tymczasem dla nas może to być kwestia życia lub śmierci. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy pacjent w wyniku wypadku traci rękę. Lekarze rękę przyszyli, ale teraz pozostaje problem długiej i kosztownej rehabilitacji. Koszty powinien pokryć ubezpieczyciel sprawcy wypadku, ale jeśli ten w takiej lub podobnej sytuacji stawia sprawę na ostrzu noża, to pacjentowi może grozić całkowity niedowład wspomnianej ręki do końca życia, lub nawet poważniejsze konsekwencje. Co możemy poradzić w tej sytuacji? Otóż nie jest łatwo, ale możliwe są różne wyjścia z sytuacji.

Z pomocą idą firmy oferujące pomoc przy odzyskiwaniu odszkodowań

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, gdy odszkodowanie zostało wypłacone, ale jego wartość została znacznie zaniżona, to warto zgłosić się do firmy, której specjalnością jest odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań. Takich firm znajdziemy całkiem sporo, a ich ilość jest efektem takiej a nie innej polityki stosowanej przez ubezpieczycieli. Firmy takie pomagają między innymi złożyć skargę na ubezpieczyciela z tytułu zaniżonego odszkodowania. Konieczna jest jakaś pomoc dla osób, które wpadły w sidła biurokracji i wynajdywania tysiąca niestworzonych powodów, byle tylko nie wypłacić pieniędzy.

Skuteczność firm odzyskujących odszkodowania jest całkiem niezła. Dzięki temu możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość, jeśli spotkała nas taka sytuacja. Ważne by zdawać sobie sprawę, że firmie trzeba będzie zapłacić odpowiednią prowizję. Jednak i tak wychodzimy sporo na plus, ponieważ w ogóle możemy mówić o otrzymaniu pełnego odszkodowania, lub odszkodowania w ogóle.

Firma taka zajmuje się wszystkimi sprawami prawnymi w związku z naszym problemem, a ponieważ współpracują z nią bardzo dobrzy prawnicy, możemy być stosunkowo pewni sukcesu.

Istnieje jeszcze jeden sposób, a jest nim odkup odszkodowań. Jak to działa? Otóż wybieramy się do firmy, która skupuje od innych odszkodowania. Może to brzmieć nieco enigmatycznie, dlatego już tłumaczymy. Mamy hipotetyczną sytuację: Należy się nam odszkodowanie za wypadek, jednak ubezpieczyciel próbuje uniknąć jego wypłacenia. Odszkodowanie możemy więc sprzedać, zyskując bardzo dużą jego część. Odzyskiwaniem pieniędzy od towarzystwa ubezpieczeniowego będzie później zajmować się firma, która prowadzi odkup odszkodowań. Nasza sprawa kończy się w momencie, kiedy otrzymamy środki na konto.

Sprawa między firmą odkupującą odszkodowania, a towarzystwem ubezpieczeń, to już nie nasz problem. W ten sposób można bardzo łatwo pozbyć się problemu nierzetelnego ubezpieczyciela, choć tutaj prowizja jest nieco większa niż przy poprzednim sposobie.